Fısıltı (Hush Hush) Serisi Tanıtımı

Benim ezbere bildiğim, Becca Fitzpatrick in yazdığı, meleklerle ilgili kitapların bana göre atası ve bence olup olabilecek en iyi melek serisi olan Hush Hush Serisi bu yazımızın onur konuğu....
Bu seri gerçekten de tüm dünyaca sevilip filmi çıksın diye yalvarılan bir seri oldu ve gerçekten de bu sevgiyi hakediyor.Neyse uzatmayayım hadi seriyi tanıyalım ve birkaç alıntı okuyalım:


Seri Sıralaması: 
1- Fısıltı (Hush Hush)
2- Çığlık (Crescendo)
3- Sessizlik (Silence) 
4- Final (Finale)         1# Fısıltı (Hush Hush) :


Kovulmuş bir meleğe âşık olmak... 
Bütün sınıf arkadaşlarımın isimlerini biliyordum... Biri hariç. Yeni öğrenci... Arkamdaki sırada, serinkanlı siyah gözleri karşıya sabitlenmiş bir hâlde kaykılmış oturuyordu... Siyah gözleri beni âdeta delip geçiyordu. Dudaklarının kenarları yukarı doğru kıvrıldı. Kalbim bir an tekler gibi oldu ve o bir anlık duraksamada, kasvetli bir karanlık duygusunun bir gölge gibi üzerime örtüldüğünü hissettim. Bu duygunun kaybolması sadece bir an sürdü, ama ben hâlâ ona bakıyordum. Gülümsemesi dostça değildi, bela kelimesini heceleyen bir gülümsemeydi. Ve vaat doluydu.


''Gözlerimi gözleriyle öylesine esir almıştı ki, neredeyse ikimize ait, bizden başka hiç kimsenin ulaşamayacağı küçük, özel bir dünya olduğuna inanacaktım.''

Bir şeyler düşünüyordu, ama içgüdüm ne düşündüğünü bilmek istemeyeceğimi fısıldıyordu.

''Daha önce okula gitmedin? Hiç? Bu doğruysa, seni buraya gelmeye ikna eden ne oldu?''
''Sen...''


''...sen benimsin melek ve bunu unutma.''

''Sen olmazsan, bir bedene sahip olmanın ne anlamı kalır ki?''

''En büyük hayalin?''
''Seni öpmek...''


''Dürüst olalım Nora. Bana fena kapıldın.'' Bakışları derindi. ''Ve ben de sana fena kapıldım.''


''Ayrıca çok hoş kokuyorsun'' dedi Patch.
''Adına duş deniyor'' dedim dümdüz karşıya bakarak. Cevap vermediğini fark edince yana döndüm.''Sabun.Şampuan. Sıcak su.''
''Çıplak. Nasıl olduğunu bilirim.''


2# Çığlık (Crescendo) :

Nora Grey’in hayatı mükemmellikten hâlâ çok uzaktadır. Hayatına kastedilmiş olması hoş bir deneyim olmasa da en azından bu durumun içinden bir koruyucu melek sahibi olarak çıkmıştır. Gizemli, çekici ve muhteşem bir koruyucu melek. Ama Nora’nın hayatındaki yerine rağmen, Patch’in hareketleri kesinlikle meleksi değildir. Hatta her zamankinden daha anlaşılmaz görünmektedir;rntabii bu mümkünse.Hayatındaki gerçeklerin ne olduğunu umutsuzca öğrenmek isteyen Nora, cevaplara ulaşabilmek için kendisini giderek tehlikeli hale gelen durumların içerisine sokar. Ama belki de bazı şeyler olduğu gibi bırakılmalıdır, zira gerçek, güven duyduğu her şeyi ve herkesi yok edebilir.Sadece bir yerlerde saklanmış bambaşka bir hayatımın olması gerçeği değil, onu ortaya çıkardığım anda halihazırdakinin sonsuza dek değişecek olması gerçeği de dehşet vericiydi.


''Seni seviyorum,'' diye mırıldandım.''Sanırım sevmem gerekenden daha fazla.''


Gülümsemesi seksiydi ve bela vadediyordu ama ben bütün belaların kötü olmadığına karar vermiştim.


"Senden nefret etmiyorum, Patch. Henüz."
"Nefret yeterince güçlü değil mi?" diye tahminde bulundu. "Peki daha derin şeyler?"
Gülümsedim ama bu, dişlerimi gösterecek bir gülümseme değildi.


” Seninle olmak bana asla yanış gelmiyor. Aslında doğru yaptığım tek şey. Seninle olmak bu zaman kadar yaptığım tek doğru şey.”

Kısa bir sessizlikten sonra, "Bizim durumumuz ne olacak?" diye sordum.
"Birlikteyiz." Kaşlarını soru sorar gibi kaldırdı.
"Çok kavga ediyoruz." dedim.
"Ama çok da barışıyoruz," dedi.

Her biçim ve şekildeki ev ödeviyle baş edebilirdim ama kalp kırıklığı bambaşka bir şeydi.


3# Sessizlik (Silence) :
Geride sadece sessizlik kaldığında gerçek duyulabilir mi?


Patch ve Nora arasındaki çığlık, yerini sessizliğe bırakmıştır. Patch'in karanlık geçmişindeki sırların üstesinden gelmiş birbirinden tamamen farklı iki dünya arasında bir köprü kurmuş ihanet, sadakat ve güven duyguları zorlu sınavlardan geçmiştir. Ve bütün bunlar, cennet ve dünya arasındaki sınırları aşan bir aşk uğruna göze alınmıştır. Birbirlerine duydukları sarsılmaz güven haricinde hiçbir şeye sahip olmayan Patch ve Nora, uğruna çaba harcadıkları her şeyi ve aşklarını paramparça edebilecek bir güce karşı umutsuz bir savaşa başlarlar...Onu buldum. Bunca zaman sonra Patch'i buldum. Ve heyecanıma ayak uydurmak yerine hissettiği tek şey...soğuk bir kayıtsızlık.

Bazen en iyi saldırı, iyi bir savunmadır.


Çünkü olan kesinlikle buydu, hiçbir şey olduğu yerde kalmamıştı.
Hayat bensiz devam etmişti.''Seni kaybedersem her şeyimi kaybederim.'' diye mırıldandı.


''Sen benimsin, Melek.Ben de senin.Bunu hiçbir şey değiştiremez.''


''Artık kesin olarak bildiğim bir şey var.'' Gözleri berrak bir siyahtı.''İçgüdülerime ya da doğama ters düşmek anlamına gelse bile,senin için herşeyi yaparım.Senin için sahip olduğum her şeyi,ruhumu bile,ortaya koyabilirim.Ve bu aşk değilse,elimdekinin en iyisi.''


Yarı dolu, boştan iyiydi. Bilgisizlik, aşağılanmanın ve acı çekmenin en alçakça haliydi.


Saçlarımı parmaklarıyla okşayıp yelpaze misali omuzlarıma serip yüzüme büyük bir dikkatle bakarak, "Lütfen, lütfen evet de," dedi. Sesine bir boğukluk yerleşmişti. "Lütfen bu gece benimle kal. O kadarla kalsa bile, sana sarılmama izin ver. Bırak seni güvende tutayım."


Gözlerimi yumup, "Patch," diye başladım. Kalbim bir ipin ucunda asılıydı sanki.
Ağzı, yakıcı bir kanat çırpma hafifliğiyle kulak mememe sürtündü. "Seni seviyorum." Sesi dolambaçsız, şefkatliydi. "Bana eskiden kim olduğumu hatırlatıyorsun. Ve ben de yine o adam olma isteği uyandırıyorsun. Şu anda seni kollarımın arasında tutarken, bütün olumsuz olasılıkları alt edebilir ve bir arada olabilirmişiz gibi geliyor. Eğer kabul edersen, seninim."


Patch beni şaşırtarak itiraz etmedi. Hank'e döndü. "Ben soğuk, karanlık ve dar olmasını tercih ederim. Ve ses geçirmemesini de sağlayacağım. Böylece ne kadar yüksek sesle ya da ne kadar ulursan ulu, sana arkadaşlık edecek tek şey kendi sefaletin olacak."

4# Final (Finale) :

Hush, Hush serisinin bu nefes kesici Final'inde kader ağlarını örüyor. Nora ve Patch tüm sorunların geride kaldığını düşünmektedir ve genç kız, kovulmuş meleğe karşı hissettiği sevgiden her zamankinden daha emindir. Kovulmuş melek olsun ya da olmasın hayatının aşkı odur. Kökenleri ve kaderleri, birbirlerine düşman olmalarını gerektirse de Nora, Patch'e sırtını dönmeyecektir fakat ikisi de son bir tehlikeyle yüzleşmek için güçlerini toplamalıdır. Hank ölmüştür ve istemeden de olsa Nefilim ırkının lideri olan Nora onun başlattığı işi bitirmek zorundadır. Bu da kovulmuş melekleri, yani Patch'i yok etmesi gerekeceği anlamına gelmektedir. Böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyeceğinden, Patch'le birlikte bir plan yapar. Amaçları savaşı daha başlamadan bitirmektir. Fakat bazen en iyi hesaplanan planlar bile ters gidebilmektedir. Nora yeni görevine alışmaya çalışırken hiç beklemediği bir şekilde, bağımlılık yapıcı bir güce kapılmaktan kendini alıkoyamaz. Savaş hatları çizilirken Nora ve Patch hangi tarafta yer alacaktır? Aralarındaki farklılıklarla yüzleşirken bunları ya görmezden gelecek ya da uğruna savaştıkları sevginin yok olmasına sebep olacaklardır. Nihayetinde aşkın bile üstesinden gelemeyeceği engeller yok mudur? "Cesaretini toplayana kadar cesur gibi davran."


...bütün erkeklerin içgüdüsel olarak biliyormuş gibi göründükleri el sıkışmalar...

"Beni etkilemek için böyle giyiniyorsun," dedim.
Dişlerini kulak mememe sürterken, "Hayır, Melek," dedi."Seni etkilemek için soyunuyorum."

"Sana yalan söyledim." dedim. "Güveni benim için her şeyden daha önemli olan tek kişiye yalan söyledim. Sana yalan söyledim, Patch ve kendimi affettirebilir miyim bilmiyorum." Patch bir açıklama talep etmek yerine, kolumu öpmeyi sürdürdü. Ancak bileğimin iç tarafına bir öpücük kondurduktan sonra konuştu. "Bana söylediğin için teşekkürler " dedi usulca. Hayretle gözlerimi kırpıştırarak yan döndüm. "Hangi konuda yalan söylediğimi bilmek istemiyor musun?" "Kendini daha iyi hissetmen için ne yapabileceğimi bilmek istiyorum."

Seni gördüm ve sana yakın olmak istedim. Beni dünyana kabul etmeni istedim. Seni istedim. Her şeyinle. Bu istek beni neredeyse delirtecekti.

Yüzüme bir tokat indirse de olurdu. İhaneti o kadar can acıtıcıydı.

Arkadaşlar kitaplarımızın tanıtımı ve alıntılarından seçmeler buraya kadardır.ma yazımız bitti mi elbette hayır:) Şimdi geldi bonus ek sahnelerimize.Biricik yazarımız hayranları için ek sahneler hazırladı ve ben de okumanız için aşağıya onların kısayollarını koydum tıklamanız yeterli okumak için:
Bu yazıyı "birkitapolsam.blogspot.com" dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

- Arkadaşlar yorumsuz bırakmayın; ama kaba ve rahatsız edici kelimeler ve konularda da yorum yazmayın !
-Yorumlarınıza en kısa zamanda hep cevap vermeye çalışacağım :)

Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Seri Tanıtım Kitap Tanıtım/Yorum

Hayalperestin İlgili Yazıları :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...