Sweet Trilogy (Tatlı Üçleme) - Wendy Higgins

Arkadaşlar Wendy Higgins in çok yeni ve çok popüler olan bu serisini tanımayanlar da bir tanısın dedik:) Şahsen benim de çok sevdiğim bu seri; 4 kitaptan bir de extra sahneleri var hepsinden bahsedeceğim:)

Kısa bir NOT!!! Serinin maalesef daha ilk iki kitabı çıktığı için son iki kitabın arka kapaklarını bizzat çevirdim.Hata varsa mazur görün, ciddi emek verdim çünkü :):)


Seri Sıralaması:
1- Sweet Evil (Tatlı Şeytan)
2- Sweet Peril (Tatlı Tehlike)
3- Sweet Reckoning
4- Sweet Temptation

1- Sweet Evil (Tatlı Şeytan):


ZEVK, GÜNAHIN TUZAĞIDIR…

On altı yaşındaki, lise öğrencisi Anna Whitt yaşıtlarından biraz farklı bir genç kızdır. Anna, renkler vasıtasıyla insanların duygularını görür, hatta isterse hisseder. Kilometrelerce ötedeki sesleri duyar, kokuları alır. Anna, farklı olduğunu bilir ama "ne" olduğuna dair en ufak bir fikri yoktur. Ta ki gizemli yakışıklı Kaidan Rowe ile tanışana dek. Kaidan, onun da kendisi gibi, iblis soyundan gelen bir Nefil olduğunu açıklayınca Anna'nın önünde karanlık bir dünyanın kapıları aralanır. Kaidan’ın büyüsüne kapılıp bu dünyaya adımını attığında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hayatı boyunca "iyi bir kız" olan Anna, ya diğer Nefiller gibi iblislere boyun eğip kötülüğe hizmet edecek ya da kaderini baştan yazacaktır…


Tatlı Şeytan a yaptığım yorumum için TIKLA:)

2- Sweet Peril (Tatlı Tehlike):


Görevleri, cennetten kovulan iblislere hizmet etmek olan Nefillerden biri olduğunu öğrendiği günden beri hayatı altüst olan Anna, kötülüğe boyun eğmemeye kararlıdır. Ama dört bir yanda kol gezen fısıldayan iblislerin ve acımasız Düklerin dikkatini çekmemek için o da diğer Nefiller gibi çalışmak zorundadır. Bunun için tüm çekingenliğinden sıyrılıp bir parti kızı oluveren Anna artık tüm eğlencelerin aranılan ismidir. Bu şekilde yaşamaktan nefret etse de o, çok büyük bir amaca hizmet edecek olan "seçilmiş kişidir” ve zamanı geldiğinde ona emanet edilen Erdem Kılıcı ile büyük bir savaşa öncülük edecektir. Ama o güne dek kimliğini gizli tutmalı ve toplayabildiği kadar yandaş toplamalıdır. Bunun için kendisi gibi bir Nefil olan Kaidan Rowe’a duyduğu büyük aşkı bile kalbine gömen Anna, bir yandan "kötü kızı” oynarken bir yandan da iblisleri yeryüzünden silmek için ölümcül bir mücadeleye girişecektir.

Tatlı Tehlike ye yorumum için TIKLA:)


3- Sweet Reckoning:


Zamanı geldi.

Şeytan coşmuş çalışıyor ve tatlı Anna Whitt onun hedefi. Kimse Düklerin ne zaman ya da nasıl saldıracağını bilmiyor, ama Anna ve müttefikleri; yeryüzünü iblisler ve onların baskıcı yöntemlerinden kurtarmak için bir şey yapmaları gerekli.
Risk her zamankinden daha yüksek, ve Anna hissettiği aşkın sorumluluk değil, ona güç olacağını belirlemiştir. Ama hayatı için çalışırken, sevdiklerini korumaya çalışıyor ve ve şeytani güçlerini mücadele ederken tehlikeli olduğunu kanıtlıyor -özellikle yüzler değişiyor ve güven kısa süreli oluyorken.Şehvet Dükü ona karşı çalışmak için Anna'nın gerçek aşkı, Kaidan Rowe, gönderdiğinde, Anna riske etmeye ne kadar hazır karar vermelisiniz.

Henüz en şehvetli ve hızlı tempolu bölümünde, Tatlı Hesaplaşma son bir kez birlikte özgürlük için savaşmaya tüm aziz Nefleri bir araya getiriyor.


4- Sweet Temptation:


Kötü çocuk Kaidan Rowe hiçbir şey istememiştir —para, popülerlik, müzik yeteneği…çekici kızlar—ama onları baştan çıkarmak bir nefil olarak onun görevinin parçası, iblis düklerinin kölesi olarak. Şehvet Dükünün oğlu olarak, Kaidan babasının yollarını öğrenmiştir, tutkunun ustası haline geldi, bir kimya manipülatörü. Babasına uymamak kesin ölüm anlamına gelecektir. Neyse ki Kaidan işinde iyi.Ve o bundan zevk alıyor.

Ta ki Anna Whitt —tatlı, akıllı, alıngan ve açıklanamaz iyi — le karşılaşıncaya kadar, onun cazibesine görünürde karşı koyan bir kız.Bir koruyucu melek ve düşmüş birinin kızı, onun üstünde olan belli bir güce sahip bir kız, onun hak edemediği kadar fazla arzuladığı biri o.

Bütün nefleri onların karanlık hayatlarından günahı etkileyenler olarak kurtarmaya kararlı,  Anna iblislerin baskıcı yolları üstesinden gelmek için Kaidan ile güçlerini birleştirir. Onun duygularına ışığında, Kaidan en zor testi geçmelidir, kalbinin savaşını.

Yazarın dediğine göre; bu kitap zaten üçlemeden değil, üç kitabın Kaidan ın gözünden anlatılmış olup, üçlemeye iyi bir destek niteliğindedir.Üç kitabın Kaidan ın gözünden anlatılıp; bir kitapta toplanmış halidir.

Bonus Sahneler:

- Sweet Evil Extra 1 (Sweet Trilogy 1.1) = Tatlı şeytan 1. bölüm
-Sweet Evil Extra 2 (Sweet Trilogy 1.2) = Tatlı şeytan 26. Bölüm - Cadılar Bayramı
-Sweet Peril Extra 1 (Sweet Trilogy 2.1) = Tatlı Tehlike 17-20. Bölüm arası

Bonus sahnelerin hepsi yine Kaidan ın gözünden anlatılmış sahnelerdir.Bu extra sahneleri; ancak internet üzerinden bulabilirsiniz.Ve sahnelerin adlarına tıklarsanız direkt olarak sahneleri okumak için gidebilirsiniz :)Ama önermem çünkü İngilizce ve Türkçe ye çevirilmiş halide yok maalesef:( Benim de kafam almıyor şu an o kadar çeviriyi :( Yakında çıkar Türkçe si diye düşünüyorum ben :)


Evett arkadaşlar benden bu kadar bu seriyi tamamladık:) Bir sonraki ay başka bir seride tekrar görüşmek üzere :):)
Bu yazıyı "birkitapolsam.blogspot.com" dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!!

5 yorum:

 1. Kaidan'ın bonus sahnelerinin türkçeye çevrilmiş hali var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef şimdilik yok ama biz ümidimizi kaybetmeyelim:):):)

   Sil
 2. Peki 4.kitap ne zaman türkçeye çevrilir çok merak ediyorum ben

  YanıtlaSil
 3. Yani Kaidan`ın gözünden anlatılan

  YanıtlaSil
 4. O kitabın bu Nisan da çıkacağı duyuruldu ben de meraktan resmen ölüyorum yani Kaidan bu sonuçta :D:D:D:D

  YanıtlaSil

- Arkadaşlar yorumsuz bırakmayın; ama kaba ve rahatsız edici kelimeler ve konularda da yorum yazmayın !
-Yorumlarınıza en kısa zamanda hep cevap vermeye çalışacağım :)

Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Seri Tanıtım Kitap Tanıtım/Yorum

Hayalperestin İlgili Yazıları :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...