24 Mayıs 2015 Pazar

Kitap Tanıtım/Yorum || Böğürtlen Kışı - Sarah Jio

Hem merak dolu hem de aşk dolu bu harika kitabı okurken gerçekten de Vera ve Claire ın acılarına ortak oluyor insan.
İşte temel bilgiler:"Canım Daniel'ım,
Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum."
Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel'ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel'ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera'yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

Böğürtlen Kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.

Benim Yorumum => Bence Sarah Jio bu kitabı yazmakla çok iyi etmiş böylece bir genç kız için sadece fantastik kitapların cazip gelmediğini anlıyor insan.Bu kitap bence empati kurmanın çok doğru olduğu hem geçmiş hem de günümüzden bir parça olan bir kitap.Bu kitapta hem aşkı hem de kaderin acımasız oyunlarının getirdiği acı sonuçlarını görüp, hissedebilirsiniz.Şahsen ben Vera ve Charles'ın aşkından ve onların talihsizlikerinden, Claire'nin başına bir çok kez gelen tesadüflerden bir hayli etkilendim.Bu yüzden ben çok beğendim ve yazarın diğer kitaplarını da bir araştırmayı planlıyorum.
Puanım:Umarım sizde okur ve beğenirsiniz.Beni yorumsuz bırakmayın sakın:D
Bu yazıyı "birkitapolsam.blogspot.com" dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

- Arkadaşlar yorumsuz bırakmayın; ama kaba ve rahatsız edici kelimeler ve konularda da yorum yazmayın !
-Yorumlarınıza en kısa zamanda hep cevap vermeye çalışacağım :)

Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Seri Tanıtım Kitap Tanıtım/Yorum

Hayalperestin İlgili Yazıları :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...