26 Şubat 2017 Pazar

MIM || Yedi Ölümcül Günah

  Herkese merhaba 👐. Bugün benim son zamanlarda instagram da sürekli çıkan ve gerçekten de ilgimi çeken bir 'tag'la karşınızdayım:)) Konu yukarıda da anlaşacağı üzere tam benlik 😈 . Yedi ölümcül günahı kitaplarla bağdaştırmak ise; bomba bir fikir çok beğendim. Kimin aklına geldiyse buradan onu alkış yağmuruna tutuyorum 👏 . Ehh, durum böyle olunca ve altına da isteyen herkes yapabilir diye not düşünce arkadaşlarım, hemen bunu bir mim olarak blog da yazmalıyım dedim kendi kendime :)) Hadi başlayalım:

(NOT: Şimdiden belirteyim isteyen herkesler yapabilir😉)

• Açgözlülük: En pahalı kitabınız hangisi ve ne kadar?

-En pahalı kitabım; Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt basımıydı. Orjinalı yanlış hatırlamıyorsam 90 tl idi ama ben Tüyap tan 75 e almıştım. (hiç pişman değilim)


• Öfke: Hangi yazarla aranda sevgi ve nefret ilişkisi var?

-Hımm bu soruya vereceğim cevap bazılarınız için garip gelebilir ama cevabım aşırı derece de sevdiğim Becca Fitzpatrick. Evet kendisine hayranım ama aynı zaman da aşık olduğum bir seri olan Hush Hush 'ın son kitabında beni resmen mahvetti. Onun bu davranışını asla affedemeyeceğim :((


• Oburluk: Hangi kitabı bırakamayıp tekrar tekrar okudun?

-Eveettt güzel ve zor bir soru ile karşı karşıyayım. Sanırım bu soruya verebileceğim cevap da yine bir önceki soruya paralel olarak Becca Fitzpatrick in Fısıltı sı. Nasıl tekrar tekrar okumayayım ki, Patch benim okuduğum ilk paranormal kötü çocukdu, yarattığı etkiyi siz düşünün!! Yani seriyi ezbere biliyorum derken dalga geçmiyordum :))


• Tembellik: Hangi kitabı okumayı tembelliğinden dolayı ihmal ettin?

-Bu soruya üzülerek cevap veriyorum ki birçok kitabı. Beni affetsinler:(( Ama hala okumak isteyip, tembellik yaptığım maalesef: The Originals - Yükseliş kitabı. Neden bilmiyorum ama başını okuyup bırakıyorum sürekli.


• Gurur: Daha entelektüel gözükmek için okuduğunu övüne övüne söylediğin kitap hangisi?

-Hımm aslına bakarsanız okuduğum kitaplar arasında beni öyle çok da entelektüel gösterecek bir kitap yok ama okumak istemiş olsaydım da bunu başkaları için değil kendi hayal dünyam ve ufkum için okurdum:))


• Şehvet: Hoşlandığın cinsteki kurgusal karakterlerde en çok neyden etkilenirsin?

-Gizemli olması ve alaycı olması çok önemli. Yani hem okuyucuyu güldürmeli, hem de sürekli onun ile ilgili bir gizem yüzünden aklımızın karışması sağlamalı. Ayrıca sahiplenici olsun ki heyecan da yaratsın:))


• Kıskançlık: Hangi kitabı hediye olarak almak istersin?

-Aslında bununla ilgili bir liste yapsam (belki ileride yapabilirim fena bir fikir değil) bu yazı bitmez. Ama birini söylemem gerekirse; Ben, Earl ve Ölen Kız şu an da iyi gelebilirdi :))
(ilgilenenlere özellikle belirtiyorum)


Eveettttt ben yaparken çok eğlendim hatta bana kısa bile geldi ilginçtir ki. Resmen günahlara doyamadım ;D Yorumlara muhakkak kendi cevaplarınızı veya belirtmek istediğiniz görüşlerinizi yazmayı unutmayın diyor ve gidiyorum....
Bugün de hayatınızda bol bol hayaller ve kitaplar olması dileğiyle...


!!!Bu yazıyı "Bir Hayalperestin Kütüphanesi" dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, iznim olmadan alınmış, ÇALINMIŞTIR!!!


3 yorum:

- Arkadaşlar yorumsuz bırakmayın; ama kaba ve rahatsız edici kelimeler ve konularda da yorum yazmayın !
-Yorumlarınıza en kısa zamanda hep cevap vermeye çalışacağım :)

Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Kitap Tanıtım/Yorum Seri Tanıtım Kitap Tanıtım/Yorum

Hayalperestin İlgili Yazıları :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...